Chrzest Święty to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie w życiu, zarówno małego dziecka, jak i rodziców. Niewielu z nas ma możliwość w dorosłości oglądać zdjęcia z własnego Chrztu. Na szczęście w dzisiejszych czasach coraz więcej rodziców decyduje się na uwiecznienie na zdjęciach tego wyjątkowego momentu. Warto, by zdjęcia z Chrztu Świętego były dobrej jakości, jasne oraz w naturalnej, czystej kolorystyce.

O to wszystko zadba profesjonalny fotograf rodzinny. Osoba, która posiada dobry sprzęt, doświadczenie i obycie na tego typu uroczystościach. Sam moment Chrztu jest bardzo szybki, dlatego warto zdecydować się na usługi profesjonalnego fotografa na Chrzcie Świętym. Reportaż z Chrztu Świętego możemy zacząć już w domu, podczas ubierania i przygotowywania maluszka. Jest to też świetny sposób na zapoznanie się rodziców oraz dziecka z fotografem i aparatem fotograficznym, by dalsza współpraca ich nie krępowała. Jest to też świetny pomysł na zrobienie zdjęć portretowych dziecka w jego naturalnym środowisku, z rodzicami, dziadkami czy rodzicami chrzestnymi. W trakcie mszy robimy zdjęcia dziecka na rękach u rodziców, chrzestnych, lub gdy dziecko już chodzi, towarzyszymy mu podczas wędrówek po kościele 🙂

Najważniejszym oczywiście momentem jest sama ceremonia udzielenia Chrztu Świętego. Fotograf musi się tu wykazać dużym refleksem, znajomością całej ceremonii oraz umiejętnością „bycia w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie”. Dokumentujemy więc znak Krzyża na czole dziecka zrobiony przez księdza, rodziców oraz chrzestnych, polewanie główki wodą, namaszczenie Krzyżmem Świętym oraz nałożenie białej szatki. Wszystkie te momenty są niezwykle ważne i muszą znaleźć sie w reportażu z Chrztu Świętego. Po zakończeniu mszy zapraszamy rodziców z dzieckiem oraz wszystkich zaproszonych na Chrzest gości do wspólnego zdjęcia grupowego na tle ołtarza lub przy chrzcielnicy. Jest to wspaniała okazja, by na jednym zdjęciu uwiecznić wszystkich bliskich dziecka zgromadzonych w jednym miejscu.

Następnie udajemy się na miejsce, gdzie odbywa się przyjęcie z okazji Chrztu Świętego. Zwykle rozpoczyna się posiłkiem, podczas którego nie niepokoimy gości zdjęciami przy stole podczas jedzenia. Jest to również świetny moment na spokojne nakarmienie maluszka i krótką drzemkę, by za chwilę w pełni sił i w dobrym humorze pozował do zdjęć. Staramy się uwiecznić dziecko i jego relacje z gośćmi, z innymi dziećmi na przyjęciu oraz wszelkie zabawy i atrakcje przygotowane na tę okazję. Punktem kulminacyjnym przyjęcia z okazji Chrztu Świętego jest tort. Zwykle kolorowy, ze zdjęciem dziecka lub figurką ulubionego misia jest wspaniałym obiektem do zdjęć. O ile pogoda nam sprzyja, istnieje również możliwość zrobienia krótkiej sesji dziecka z rodzicami i chrzestnymi w plenerze. Możemy wykorzystać do tego ogrody wokół restauracji lub podjechać w niedalekie umówione wcześniej miejsce. Takie zdjęcia są świetną pamiątką dla rodziców i, z doświadczenia wiem, najchętniej wywoływanymi zdjęciami do ramek z całego reportażu Chrztu Świętego.

Wszystkie zdjęcia poddajemy autorskiej obróbce, delikatnie wyłuskując z kadrów wszystko co najlepsze. Gotowe zdjęcia z Chrztu Świętego oddajemy na eleganckim drewnianym pendrive, w drewnianym pudełku, na którym oczywiście istnieje możliwość wygrawerowania imienia dziecka, daty Chrztu Świętego lub innego napisu według Waszego pomysłu. Istnieje również możliwość zamówienia zdjęć w postaci fotoksiążki, w eleganckiej okładce ze zdjęciem dziecka oraz wybranymi przez Was fotografiami.